Championship Series
8-9 Mar, 2024
Abu Dhabi
11 May, 2024
Yokohama
25 May, 2024
Cagliari
13-14 July, 2024
Hamburg
14-15 Sept, 2024
Montreal
17-20 Oct, 2024
Torremolinos-Andalucia Final
Contact
Home
The Races
Abu Dhabi 2024
Yokohama 2024
Cagliari 2024
Hamburg 2024
Montreal 2024
Torremolinos-Andalucia Championship Finals 2024
How to Watch
News
Multimedia
Photos
Videos
Start Lists
Results
Rankings
World Triathlon Championship Series Rankings - Elite Men
World Triathlon Championship Series Rankings - Elite Women
World Triathlon Rankings Archive
Athletes
Athlete Search
Prize Money
Shop
More
Media
Prize Money
Series Sponsors
Start Lists
2016 ITU World Triathlon Grand Final Cozumel
: U23 Coaches
Change program
----
Elite Men
Elite Women
U23 Men
U23 Women
Junior Men
Junior Women
Mixed U23-Junior Relay
Search:
Start Num
#
First Name
Last Name
YOB
Country
NOC
—
Javier
Rosas Sierra
1974
MEX
—
Toshiyuki
Nakayama
1962
JPN
—
Tetsuya
Hasunuma
1977
JPN
—
Ron
Schmidt
1966
GER
—
Thomas
Moeller
1972
GER
—
Stein
Gundersen
1965
NOR
—
Angela
Fox
1977
SWE
—
Ana Maria
Lecumberri
1967
CHI
—
Antony
Ventura
1983
CHI
—
Chris
Pilone
1957
NZL
—
Tomas
Perucca
1985
ARG
—
Sara
Mclarty
1983
USA
—
Martín
Anton
1980
ARG
—
Christy
Lausch
1972
USA
—
Alby
Aguilar Chavez
1984
GUA
—
Christophe
De Keyser
1993
BEL
—
Thomas
Andreos
1976
LUX
—
Uri
Zilberman
1981
ISR
—
Cyrille
Eple
1982
LUX
—
Bruno
Salvador
1978
POR
—
Lino
Barruncho
1976
POR
—
Jordi
Meulenberg
1977
NED
—
Louis
Johannes Delahaije
1966
NED
—
Sébastien
Poulet
1981
FRA
—
Carole
Peon
1978
FRA
—
Danielle
Stefano
1984
AUS
—
Stephen
Moss
1970
HKG
—
Dan
Atkins
1975
AUS
—
Nicolaas
Robert
1964
ARU
—
Arild
Tveiten
1970
NOR
—
Luis Miguel
Chavez Rincón
1976
MEX
—
Ultiminio
Alvarez
1975
MEX
—
Wan
Shu Wah
1969
HKG
—
Alia
Cardinale Villalobos
1985
CRC
—
Patrick
Kelly
1958
HKG
—
Kate
Roberts
1983
RSA
—
Vivienne
Williams
1962
RSA
—
Luigi
Zanlungo
1966
ITA
—
Jorge
Nisinaga
1972
BRA
—
Sergio
Santos
1969
BRA
—
Tim
Brazier
1984
NZL
—
Peter
Kriegelsteiner
AUT
—
Robert
Michlmayr
1969
AUT
—
Jozef
Jurasek
1957
SVK
—
Peter
Kralik
1968
SVK
—
Benito
De Torres Zarzalejo
1973
ESP
—
Jono
Hall
1972
CAN
—
Szilárd Gergely
Tóth
1980
HUN
—
Alan
Carlsson
1975
CAN
—
Tamás
Lipták
1979
HUN
—
Andres Felipe
Castillo Latorre
1982
COL
—
Marianne
Rossi
SUI
—
Roman
Salov
1982
RUS
—
Roberto
Tamburri
1960
ITA
—
Liam
O'Neill
GBR
—
Blair
Cartmell
1985
GBR
—
Yuriy
Solovyev
1965
KAZ
—
Tatyana
Solovyeva
1962
KAZ
—
Hans
Korman
1989
EST
—
Jin Seop
Shin
1978
KOR
—
Woohyeon
Yoo
1984
KOR
—
Omar
Gonzalez Sampedro
1974
ESP
—
Filip Ilie
Grigorescu
1975
ROU
Partners